برگزاری دو آزمون دکتری در سال

ایرنا- تهران – معاون سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری به صورت دو بار در سال به قوت خود باقی است و نخستین آزمون دکتری سال ۱۳۹۰ در ماه فروردین و دومین آن در آذرماه برگزار می شود.

‘ابراهیم خدایی’ روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا، گفت: پذیرش دانشجویان دکتری برای ترم مهرماه امسال از طریق برگزاری آزمون فروردین ماه صورت می گیرد و داوطلبانی که در آزمون آذرماه پذیرفته شوند نیز از سال ۱۳۹۱ به تحصیل خواهند پرداخت.
 معاون سازمان سنجش تصریح کرد: مطابق آیین نامه مصوب وزارت علوم، آزمون دکتری به شیوه نیمه متمرکز که نخستین دوره آن در فروردین ماه ۱۳۹۰ به اجرا در می آید به صورت دو بار در سال، تعیین شده و به مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.
 خدایی با یادآوری اینکه تاکنون هیچ گونه تغییری در نحوه برگزاری آزمون دکتری به سازمان سنجش، اعلام نشده است افزود: سازمان سنجش، مجری مصوبات و آیین نامه های وزارت علوم است و براساس آنها عمل می کند و تاکنون نیز هیچ گونه تغییری در برگزاری این آزمون، پیش بینی نشده است.
 معاون سازمان سنجش، انتشار اخباری مبنی بر لغو نوبت دوم آزمون دکتری در سال جاری از سوی برخی سایت های خبری را ناشی از سو برداشت این منابع خبری، دانست.
 نخستین دوره آزمون دکتری سال ۱۳۹۰ در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز پنج شنبه، ۲۵ فروردین ماه در ۳۲ شهرستان مختلف کشور برگزار خواهد شد.
 تعداد ۱۳۰ هزار و ۹۸۰ نفر داوطلب برای شرکت در آزمون ۱۰۷ کدرشته امتحانی و ۹ گروه آزمایشی این آزمون ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

زبان کنکور دکتری بدون نمره منفی

ش آوریل 9 , 2011
ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که سوال های زبان انگلیسی آزمون دکتری سال ۱۳۹۰، نمره منفی ندارد اما این آزمون برای هر یک از رشته های زبان روسی، فرانسه، آلمانی و عربی، دارای نمره منفی است.  ‘حسین توکلی’ روز جمعه در گفت و گو با ایرنا […]