اعلام نتایج کنکور دکتری به هفته آینده موکول شد/ دلایل تعویق اعلام نتایج

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره زمان اعلام نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری گفت: به دلیل تداخل زمانی اعلام نتایج کنکور و برای رفاه حال داوطلبان جهت دسترسی بهتر، نتایج دکتری پس از اعلام نتایج کنکور سراسری اعلام می شود.

دکتر سیدجلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پیش از این اعلام شده بود که نتیجه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۰ را در روزهای ۱۷ و ۱۸ شهریورماه اعلام می کنیم اما به دلیل تداخل زمانی با اعلام نتایج کنکور، زمان اعلام نتایج تغییر کرد.

وی افزود: این تغییر برای رفاه حال داوطلبان و دسترسی بهتر و سریع تر به نتایج آزمون های سراسری و پاسخگویی به داوطلبان صورت گرفته است.

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری پس از اعلام نتایج آزمون سراسری در هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

به گزارش مهر، بر اساس تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.

اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۰ پنجشنبه ۲۵ فروردین در ۳۲ شهر کشور و۶۱ حوزه امتحانی با رقابت ۱۳۰ هزار و ۹۰۰ نفر در گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، زبانهای خارجی، دامپزشکی، هنر و تربیت بدنی و ۱۰۷ کد رشته برگزار شده است.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جزئیات تغییرات آزمون نیمه متمرکز دکتری

چ سپتامبر 7 , 2011