اعلام آمار دقیق قبولیهای کنکور ارشد و دکتری و ظرفیت استعداد درخشان

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:سازمان سنجش آموزش کشور، پیش از این رقم ظرفیت پذیرش در ۲ کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ۹۱ را اعلام کرده بود اما مدیر کل گسترش آموزش عالی وزارت علوم از افزایش ظرفیت نسبت به ظرفیت اعلامی از سوی سنجش خبر داد و آمار دقیق قبولیها را اعلام کرد.

ابوالفضل حسنی با اشاره به ظرفیت دقیقی که دفتر شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم برای پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ۹۱ به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است، گفت: ظرفیت سازی در کنکور کارشناسی ارشد امسال ۸۱ هزار و ۳۵۳ نفر اعلام شده در حالیکه این رقم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ۷۵ هزار نفر اعلام شده بود.

وی در ادامه به ظرفیت دقیق پذیرش در کنکور دکتری سال جاری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ظرفیت ۹ هزار و ۸۶۳ نفری را برای مقطع دکتری ۹۱ در نظر گرفته است.

به گفته مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در صورت محاسبه ظرفیت استعدادهای درخشان در مقطع دکتری، این ظرفیت به ۱۱ هزار نفر افزایش می یابد

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 6 خرداد 91

ش مه 26 , 2012
۱- شرکت پخش بانی چاو (توزیع کننده انحصاری کاله) جهت تکمیل کادر نیروی انسانی خود به پرسنل زیر نیاز دارد: کارشناس منابع انسانی (کد ۲۳۰) جنسیت: مرد   شرایط: حداقل لیسانس  محل کار: شهر قدس CV@bonnychaow.ir  با ذکر کد شغل ۲- کارشناس پروژه: مسلط به سیستم های ترمز خودرو CBS,ABS و […]