اعلام آمادگی ایران برای افزایش تعداد دانشجویان بورسیه دکتری در ژاپن

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون وزیر علوم در دیدار سفیر ژاپن گفت: آمادگی داریم تا تعداد دانشجویان بورسیه خود در دوره دکتری را در کشور ژاپن افزایش دهیم.
محمود ملاباشی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و کین ایچی کومانو سفیر ژاپن در ایران در محل وزارت علوم با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
ملاباشی در این دیدار با اشاره به روابط مطلوب ۲ کشور در عرصه‌های سیاسی اقتصادی اظهار داشت: زمینه برای گسترش روابط علمی و دانشگاهی ۲ کشور فراهم است.

وی  افزود: ما علاقمندیم تعدادی از دانشجویان دوره دکترا را در فرصت‌های مطالعاتی شش ماهه به کشور ژاپن بفرستیم؛ همچنین آمادگی داریم تا تعداد دانشجویان بورسیه خود در دوره دکتری را در این کشور افزایش دهیم.
ملاباشی گفت: مایلیم حتی بعد از دوره لیسانس تعدادی از دانشجویان برتر را به این کشور بفرستیم تا ابتدا زبان ژاپنی بیاموزند، سپس دوره ارشد و دکتری خود را در ژاپن بگذرانند زیرا به دلیل ازدیاد مراودات علمی ۲ کشور دانستن زبان ژاپنی برای متخصصان ما مهم است.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: حتی این آمادگی وجود دارد تا دانشجویان برتر را به صورت گروه‌های بیست نفره برای گردش علمی به ژاپن بفرستیم تا با فرهنگ و زبان ژاپن آشنا و از مراکز علمی این کشور بازدید کنند.
همچنین در ادامه این دیدار سفیر ژاپن در ایران با اشاره به استعداد و انگیزه بالای دانشجویان ایرانی بر گسترش همکاری‌های علمی ۲ طرف تاکید کرد.
پرفسور کین ایچی کومانو ضمن اشاره به رشد آموزش عالی در ایران مخصوصا در دوره‌های تحصیلات تکمیلی عملکرد مسئولان ایرانی در این خصوص را قابل تحسین ارزیابی کرد.
در ادامه این نشست، ۲ طرف در خصوص مسایل آموزش عالی  فی مابین به تبادل نظر پرداخته و نمایندگانی را برای پیگری موارد مذکور تعیین کردند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 27 اردیبهشت 91

چ مه 16 , 2012
۱-  یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر فنی خود در شهرستان از داوطلبین واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید. مهندس صنایع با حداقل ۱۰ سال سابقه کار واجدین شرایط می توانند مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۰/۳/۹۱ به صندوق پستی ۱۵۸۷۳۵۸۹ ارسال نمایند. ۲- مهندس صنایع با سابقه […]