احتمال تغییر زمان برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور از پیشنهاد این سازمان برای تغییر زمان برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ خبر داد.

ابراهیم خدایی با بیان اینکه برگزاری آزمون دکتری در زمان فعلی یعنی اواخر فروردین ماه زمان مناسبی نیست، اظهارکرد: از آنجا که با روند فعلی، دانشگاه‌ها فرصت لازم برای انجام مصاحبه از مجازین آزمون دکتری و اعلام نتایج را ندارند، امکان دارد زمان برگزاری آزمون دکتری از سال آینده به پیش از پایان سال یعنی محدوده‌ زمانی اواخر دی ماه تا اوایل اسفند ماه موکول شود.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری آزمون دکتری برای دو مرتبه در هر سال منتفی است، گفت: آزمون دکتری در بیش از ۲۸۵ رشته برگزار می‌شود که بنابراین باید برای هر رشته در پنج درس سوال طراحی شود، در واقع باید برای حدود ۱۴۰۰ درس، سوال طراحی کرد که این مساله نیازمند زمان و زحمت زیادی است.بنابراین برگزاری آزمون دکتری برای ۲ مرتبه در سال منتفی است.

خدایی در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و مسایل مطرح شده، پیشنهاد شده است که آیین‌نامه برگزاری آزمون دکتری مورد بازنگری قرار گیرد که این بازنگری شامل مواد امتحانی، زمان امتحان، برگزاری آزمون و غیره است.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آزمون حرفه ای کیفیت و المپیاد مهندسی کیفیت

د جولای 23 , 2012
اولین کنفرانس بین المللی مهندسی کیفیت برگزار می شود: http://qec.ir/fa/default.aspx اولین المپیاد مهندسی کیفیت در ایران با  اهداف زیر برگزار می شود: –  ارزش گذاری و اهمیت بخشی به موضوع کیفیت –  معرفی و پرورش نخبگان در زمینه مهندسی کیفیت –  گسترش ارتباط بین نخبگان و اساتید مجرب در زمینه […]