آغاز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پرتال دانشگاهی به نقل از ایرنا، اولین گروه از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی در تعدادی از رشته های تحصیلی این دانشگاه از ساعت ۸ صبح امروز، پنجشنبه ۹ خردادماه در جلسه امتحان حاضر شدند که آزمون آنها تا ظهر امروز ادامه دارد و زمان حضور و پاسخگویی به سوالات برای رشته های مختلف، متفاوت خواهد بود.
آزمون نوبت بعدازظهر نیز از ساعت ۱۶ امروز برای تعداد دیگری از داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد.
بیش از ۶۰۰ هزار نفر برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد امسال دانشگاه آزاد نام نویسی کرده اند که طی شش نیمروز در نوبت های صبح و بعدازظهر امروز، فردا و شنبه، نهم تا یازدهم خردادماه در جلسه آزمون حاضر خواهند شد و در هر نوبت، آزمون تعدادی از رشته های تحصیلی برگزار می شود.
در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۲ دانشگاه آزاد به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی در زمان ثبت نام، یک جلد دفترچه سوال داده خواهد شد که هر داوطلب لازم است با توجه به رشته های انتخابی خود و اطلاعات مربوط به مواد امتحانی و ضرایب آنها به سوالات درس های مربوطه پاسخ دهد و برای یک رشته خاص از یک مجموعه امتحانی، آن دسته از درس هایی که ضرایب آنها صفر درج شده در محاسبه نمره کل داوطلب جهت گزینش علمی آن رشته بی تاثیر بوده و داوطلب الزامی به پاسخگویی آنها ندارد اما در محاسبه نمره کل داوطلب در دیگر رشته های متناظر با مجموعه امتحانی موثر خواهد بود.
به گزارش ایرنا، سؤالات تمام مجموعه های امتحانی ارشد سال ۹۲ دانشگاه آزاد به جز یکی از درس های مجموعه های نوازندگی ساز جهانی و هنرهای نمایش به صورت تستی چهار گزینه ای طراحی شده است و هر نمره صحیح، ۳ نمره مثبت و هر پاسخ غلط ۱ نمره منفی دارد اما به سوالات بدون جواب، نمره مثبت یا منفی تعلق نخواهد گرفت.
براساس آمارهای ارائه شده از سوی «ناصر اقبالی» رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۷ درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد امسال این دانشگاه را مردان و ۴۳ درصد را زنان تشکیل می دهند.
گروه علوم انسانی با ۶۰ درصد، بیشترین آمار شرکت کنندگان این آزمون و گروه علوم پزشکی با یک درصد، کمترین شمار داوطلبان این آزمون را تشکیل می دهند.
از مجموع بیش از ۴۰۰ رشته رقابتی آزمون کارشناسی ارشد امسال دانشگاه آزاد، رشته های مجموعه حقوق، حسابداری و مهندسی عمران پرمتقاضی ترین و پرطرفدارترین رشته های این آزمون هستند.
نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی در نیمه شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آزمون این دانشگاه منتشر خواهد شد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تخفیفات و جوایز ویژه همایش تقدیر از رتبه های برتر

پ مه 30 , 2013
   تخفیفات و جوایز ویژه همایش تقدیر از رتبه های برتر به اطلاع کلیه شرکت کنندگان گرامی می رساند، در روز همایش موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور ۹۲ جوایز و هدایایی به شرح زیر در نظر گرفته شده است: اهدای بن ۸۰۰٫۰۰۰ ریالی به […]