آغاز ثبت نام دکتری۹۲ دانشگاه آزاد از ۲۶آذر

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد که ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال ۹۲ این دانشگاه از یکشنبه ۲۶ آذرماه آغاز خواهد شد و تا سه شنبه ۵ دی ماه ادامه دارد.
پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، ناصر اقبالی با اعلام این خبر اضافه کرد: داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه   www.azmoon.org  نسبت به ثبت نام خود در این آزمون اقدام کنند.
وی افزود: آزمون دکتری ۹۲ به صورت تستی خواهد بود و دیگر هیچ آزمون تشریحی در این مقطع برگزار نخواهد کرد.
وی با اشاره به مهمترین تغییرات در ثبت نام آزمون دکتری گفت: در کنکور دکتری سال جاری برای اولین بار هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۵ واحد دانشگاهی خواهد بود و پذیرش دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از آزمون کتبی با سهم ۷۵ درصد و مصاحبه علمی با سهم ۲۵ درصد و با توجه به اولویت واحد دانشگاهی انتخابی خواهد بود.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص ثبت نام دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال ۹۲ اظهار داشت: ثبت نام این دسته از داوطلبان نیز به طور همزمان با ثبت نام با آزمون دکتری تخصصی آغاز خواهد شد که در این دوره داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۵ واحد دانشگاهی خواهد بود.
اقبالی اعلام کرد: شرایط ثبت نام دوره بدون آزمون به طورکامل در دفترچه راهنما تشریح شده است ولی داشتن حداقل معدل ۱۷ برای رشته های غیر گروه انسانی، حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و حداقل معدل ۱۸ برای رشته های گروه علوم انسانی به جز حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی الزامی است.
وی گفت: داشتن حداقل نمره پایان نامه ۱۸٫۵۰ و حداکثر ۳۰ سال سن و فارغ التحصیل در یکی از سالهای ۸۹، ۹۰ و ۹۱ از دیگر شرایط دوره بدون آزمون است که باید داوطلبان به آن توجه داشته باشند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ویژه شب یلدا: 20 درصد تخفیف ویژه ثبت نام آزمونها

ش دسامبر 15 , 2012