آزمون نیمه متمرکز دکتری موجب بومی سازی روند پذیرش دانشجو

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس ، سیدعلی محمد میرمحمدی، رئیس دانشگاه یزد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه عدالت آموزشی محور اصلی در انقلاب اسلامی بوده‌ است، افزود: نیمه متمرکز شدن آزمون دکتری موجب شده است تا اگر دانشجویان مشغول به تحصیل در استان‌های کشور نمره لازم را کسب کنند، بتوانند در دانشگاه‌های خوب ادامه تحصیل دهند.
وی بیان داشت: اگر هر دانشگاهی بخواهد دانشجوی خود را در مقطع دکتری پذیرش کند، موجب ضایع شدن حق دیگر دانشجویان خواهد شد و این موضوع با نیمه متمرکز شدن آزمون دکتری تا حد بسیاری رفع شده است.
رئیس دانشگاه یزد با بیان اینکه باید از بحث‌های سلیقه‌ای در روند جذب دانشجوی دکتری جلوگیری شود، تصریح کرد: با توجه به تعداد متقاضیان ورود به مقطع دکتری تنها از طریق نیمه متمرکز سازی و در نهایت متمرکز سازی آزمون مقطع دکتری می‌توان به عدالت آموزشی و توسعه کلان ملی دست‌یابیم.
میرمحمدی در ادامه افزود: بحث درباره موضوع نیمه متمرکز سازی آزمون دکتری نیابد سیلقه‌ای شود بلکه این موضوع باید به صورت کشوری دنبال شود.
به گفته وی نیمه متمرکز سازی آزمون دکتری در کشور موجب بومی سازی نحوه و روند پذیرش دانشجو در ایران شده است.
رئیس دانشگاه یزد خاطرنشان کرد: طراحی سؤال و نحوه پذیرش در آزمون دکتری باید طوری طراحی شود تا این آزمون به صورت کامل متمرکز شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اطلاعیه مهم شروع دوره نکته و تست و ایجاد کد جدید نکته و تست آمار

د دسامبر 3 , 2012
بدین وسیله به اطلاع داوطلبان گرامی می رساند، آخرین دوره نکته و تست آمار و تحقیق این هفته آغاز خواهد شد. بر این اساس و طبق برنامه، کلاسهای نکته و تست از تاریخ پنج شنبه ۱۶ آذر آغاز خواهد شد. با توجه به تکمیل بودن کد چهارشنبه آمار و تحقیق، […]